Náš oddíl byl založen v roce 2005 za účelem studia bojových znalostí několika tradičních japonských škol.

 

Tradičních znamená, že tyto školy vznikly mezi 12. až 17. stoletím a obsahují komplexní systém boje, jako je boj beze zbraně, se zbraněmi, studium přírodních jevů, špionáž, strategie a mnohé další.

 

Nejedná se tedy o moderní bojové sporty, kde je kladen důraz většinou jen na jedno odvětví, jako je používání pouze úderů, nebo nalezení harmonie při tasení a zasouvání meče. Ale pokud to někomu tak vyhovuje a nalezne v tom součást svého života, tak je vše v nejlepším pořádku.

 

Podstata bojového umění je ochrana těla, ale také duše. Modřina pod okem může být legrací v porovnání s traumatem po napadení. To se nemusí týkat jen boje, častěji se musíme ubránit při pádu s kola, nebo na náledí a udržet si duševní rovnováhu při neustálém stresu, kterému nás vystavuje současnost to je boj sám o sobě. 

 

Budžucu není jen o válce a zabíjení, ale hlavně o míru a pomoci.  

 

Bojové umění jsme si zvolili jako prostředek k sebezdokonalování a dosažení celkové harmonie. Spousta lidí nachází svou podstatu v jiných sportech, mají své "koníčky" a různé zájmy i to jsou cesty života. Cest je mnoho, ne všechny vedou do Říma, ale všechny mají svůj začátek i konec.